Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Podsumowanie roku 2015

Czcionka:

Podsumowanie rok 2015 :
- przeprowadzono remont biblioteki
- Biblioteka bardzo intensywnie promuje czytelnictwo poprzez różnego rodzaju akcje: Mobilna Biblioteka, odjazdowy bibliotekarz, Karta Małego Czytelnika, lekcje biblioteczne.
- zrealizowano projekt pn. „ Zakup sprzętu nagłaśniającego do obsługi wydarzeń artystycznych”  w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013.
- utworzono stronę internetową
- zorganizowano XV ZPSM o statuetkę Niedźwiedzia Barwickiego. Wydarzenie to otrzymało nagrodę powiatową w postaci Mocarza Gospodarczego w kategorii Pozagospodarcze Wydarzenie Roku 2015.
- od grudnia 2015 rozpoczęliśmy prowadzenie  zajęć edukacji regionalnej dla szkół podstawowych
- w maju przy współpracy z barwickimi szkołami został przeprowadzony I Happening Czytelniczy
- zorganizowano II Barwickie Integracje ze Sztuką /wrzesień/– Teatr w Małym Mieście,
- grupa wokalna  „Piątka Plus” przygotowała pełnowymiarowy Koncert z piosenkami lat 60-tych, który został przedstawiony w Szczecinku podczas Europejskiego Festiwalu Filmowego „Integracja TY i JA”  oraz w Barwicach
- poprawiono  estetykę OKIT we wewnątrz wszystkich pomieszczenia
- wraz z opiekunem świetlicy wiejskiej w Gonnym Małym pozyskano środki finansowe w ramach konkursu „Działajmy razem” organizowanego przez POLDANOR na projekt "Świetlica z Poldanorem współpracuje i bezpieczny plac przed świetlicą organizuje" oraz  w ramach konkursu „ Działaj lokalnie”  zorganizowanego przez Fundusz ''Tratwa'' Szczecinek. dzięki Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności na projekt „Integracja pokoleniowa”
- w sumie około 300 osób każdego tygodnia korzystało z cyklicznych zajęć w sekcjach i kołach zainteresowań.
 

Pogoda

Zegar

Imieniny